Avrupa yakasi evden eve nakliyat

rokettube

maslak evden eve nakliyat

porno

otomatik kapı motoru|


|


|

BAŞARAN YAŞLI, ALACAKAYA'NIN KADERİNİ DEĞİŞTİRİYOR

BAŞARAN YAŞLI, ALACAKAYA'NIN KADERİNİ DEĞİŞTİRİYOR
HABER/ PINAR ÇETİN

Alacakaya Belediye Başkanı Başaran Yaşlı, ilçede basın toplantısı düzenleyerek, görev süresi boyunca yapmış olduğu çalışmaları basın mensuplarına değerlendirip, ilçeyi cazibeli hale getirecek projelerini paylaştı. 

İLÇEYE TAZİYE EVİ 


Yapmış olduğu çalışmaları basın mensuplarına yerinde gezdiren Başkan Yaşlı, göreve geldiği ilk günlerde ilçede yapımı tamamlanmamış işlerin bitimi ile ilgili çalışmalara başladığını söyleyerek, eski ilçe kaymakamı Ulaş Akhan  döneminde yapımına başlanılan ilçe taziye evini tamamlayıp ilçe halkının hizmetine sunduklarını ifade etti. 

YENİ MİNİBÜS TERMİNALİ VE MİNİ GARAJ

Hiçbir zaman göz boyama zihniyeti ile çalışmadıklarını ve ilçeye kalıcı eserler sunup ilçe halkının hayır duasını almak için göreve geldiğini vurgulayan Başkan Yaşlı, yapmış olduğu çalışmalar çerçevesinde eski minibüs terminalini yıkarak, ilçe halkının daha modern hizmet alabilmesi adına yeni minibüs terminali yaparak, ilçe halkının hizmetine sunduğunu belirtti. 

ALACAKAYA YEŞİLLENDİ

Yaşlı, yeşilin kendisi için vazgeçilmez olduğunun altını çizerek, bu kapsamda Yeşil bir Alacakaya için 1500 ağaç dikimi gerçekleştirdiklerini söyledi. 


IŞIKLANDIRMA ÇALIŞMALARI


İlçenin farklı bölgelerinde ışıklandırma çalışmaları yaptıklarını söyleyen Başkan Yaşlı, ışıklandırmalar sayesinde ilçenin estetik bir görünüm kazandığını ifade etti. 


  “TEK DERDİM İLÇE HALKIMA KALİTELİ HİZMET SUNMAK”
 
İlçe mahallelerinde kanalizasyon, yol bakım onarım ve parke çalışmalarını yaptıklarını ve bu çalışmaların ilçenin tüm mahallelerinde de devam edeceğini söyleyen Başkan Yaşlı, hiçbir belediye başkanının siyasi kaygı taşımadan tek derdinin halkına hizmet etmek olduğuna dikkat çekerek, bu anlamda tek derdinin ilçeyi bir adım daha ileriye götürmek ve ilçe halkına kaliteli hizmet sunmak olduğunu belirtti.  


  Yaşlı, ilçeye hizmet etmekten hiçbir zaman vazgeçmeyeceklerini vurgulayarak, çalışmaları hakkında şunları söyledi: 


  MEZARLIKLARIN YOLLARI YENİLENİYOR
 
  Yapılan çalışmalarla ilgili açıklama yapan Alacakaya Belediye Başkanı Başaran Yaşlı, ilçe halkının rahat etmesi, yazın toz kışın da çamur nedeniyle cenaze definlerinde sıkıntı yaşamamaları adına böyle bir çalışma başlattıklarını söyleyerek, yenilenen yolların parke döşemesi yapıldıktan sonra ilçe halkının hizmetine sunulacağını belirtti. 


 
“MEZARLIKLARDA KİRLİLİK ÖNLENECEK”


 
 Yaşlı, sadece yolların tadilatlarıyla kalmayıp mezarlık alanının genişletilmesi noktasında da çalışmaların yapılacağını ifade ederek, mezarlıklarda kirliliği önleme adına ise mezarlıkların yakında bulunan logar kanallarının üzerlerinin kapatılacağını bundan sonra ilçe halkının mezarları sıkıntısız bir şekilde ziyaret edebileceklerini ve ilçeye ait diğer mezarlıklarda da hem yol, hem parke, gibi gerekli düzenlemelerin yapılacağını söyledi.  
 


“İLÇE HALKININ SAĞLIĞI ÖNEM ARZ EDİYOR”
 


 Yine Alacakaya Belediyesi’nin çalışmaları çerçevesinde ilçe temizliğine verilen öneme binaen eski çöp toplama alanının üstü kapatılarak yerinin değiştirilip yeni bir alan yapımı çalışmalarına başlanıldı. 


İlçenin dışına yapılan yeni çöp toplama alanının sağlık ve hijyen açısından ilçe halkı için büyük önem arz ettiğini vurgulayan Başkan Başaran Yaşlı, her gün düzenli olarak ilçeden çöplerin toplanarak buraya getirildiğini, amaçlarının ise görüntü kirliğini engelleyip, ilçe halkının sağlığını korumak olduğunu vurguladı.
 


 İLÇEYE ÇOCUK OYUN PARKLARI VE KAMELYALAR
 
Başkan Yaşlı, ilçenin sosyal yaşantısını hareketlendirerek modern, ferah alanların oluşması amacıyla ilçe mahallelerine çocuk oyun parkları ve kadın, erkek her kesin faydalanabileceği kamelyalar yaptıklarını ifade etti. 
 


İLÇEYE ÖNEMLİ PROJELER

İlçe için büyük önem arz eden projelerin yapımına başlanıldığını belirten Başkan Yaşlı; 


bu kapsamda 5 dilde yazılması planlanan ilçe giriş kapısı, ilçe girişine şelale ve ilçe konut projesini hayata geçirerek, ilçeyi çok iyi yerlere getirmek için ellerinden geleni yapacağını söyleyerek, ilçeye çok güzel bir mesire alanı yapacaklarının müjdesini verip, araç parklarını genişleteceklerini de belirtti.


Yaşlı, son olarak, göreve geldiği günden bugüne kendisine destek olan Elazığ basınına teşekkür etti.  
©2017 - 2020 Alacakaya Belediyesi | Tasarım ve Uygulama: Morweb.Net