“DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BİR DESTAN YAZILMIŞTIR”  
 


 
 
DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BİR DESTAN YAZILMIŞTIR
Alacakaya Belediye Başkanı Başaran Yaşlı, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 101’inci yıldönümü ve Şehitleri Anma günü olması münasebetiyle bir mesaj yayımladı. 
 
Yaşlı, Çanakkale Zaferinin tarihin en büyük zaferi olduğuna dikkat çekerek, yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi: “18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 101’inci yıldönümü kutlamanın haklı onurunu yaşıyoruz. 18 Mart Çanakkale Savaşı tarihin gördüğü en büyük zaferlerden ve yüzyılımızın en büyük savaşlarından biridir. 
 
Çanakkale Savaşı, ordumuzu zafere taşıyan Mustafa Kemal gerçeğini ortaya çıkarmış, milletimiz, 500 bin evladını bu savaşta şehit vermiştir.
 
Mukaddes vatan toprakları için, canlarını seve seve vererek; bir ulusun kaderini değiştiren, vatanımızı, istiklalimizi, sarsılmaz imanları, eşsiz cesaretlerine borçlu olduğumuz, aziz şehitlerimiz, dünyada eşi benzeri olmayan bir destan yazmıştır.
 
Çanakkale Zaferi’nin, özellikle genç nesillere iyi anlatılması, ecdadımıza ve şehitlerimize bir borcumuz olduğu gibi, geleceğimizin de teminatıdır.
 
Çanakkale Zaferi’nin 101’inci yıldönümünde; Büyük Önder Atatürk’ü,Çanakkale Şehitlerimizi ve bugüne dek vermiş olduğumuz tüm aziz şehitlerimizi, Şehitler Günü münasebetiyle, bir kez daha saygı ve şükranla anıyor, yüce Allah’tan rahmet diliyorum.” Dedi. 
 
 
  Ekleme Tarihi:17.03.2016   ||    10034 Kez Okundu.  
  Geri Dön