ALACAKAYA BELEDİYESİ ÇALIŞMALARINA ARA VERMİYOR  
 


 
 
Alacakaya Belediyesi ilçe halkına hizmet sunmaya devam ederken, Başkan Başaran Yaşlı ise, yaptığı hizmetler karşısında ilçe halkının takdirini kazanıyor. 
 
ÇALIŞMALAR ARALIKSIZ SÜRÜYOR
 
İlçeye yaptığı hizmetlere her gün bir yenisi ekleyen Alacakaya Belediyesi çalışmalarını aralıksız sürdürerek, bu kapsamda ilçeye bağlı Sularbaşı mahallesinde bulunan mezarlıkların yolları yenileniyor.
Belediye’ye ait bağlı ekipler yol yenileme çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. 
 
MEZARLIKLARIN YOLLARI YENİLENİYOR
 
Yapılan çalışmalarla ilgili açıklama yapan Alacakaya Belediye Başkanı Başaran Yaşlı, ilçe halkının rahat etmesi, yazın toz kışın da çamur nedeniyle cenaze definlerinde sıkıntı yaşamamaları adına böyle bir çalışma başlattıklarını söyleyerek, yenilenen yolların parke döşemesi yapıldıktan sonra ilçe halkının hizmetine sunulacağını belirtti. 
 
“MEZARLIKLARDA KİRLİLİK ÖNLENECEK”
 
Yaşlı, sadece yolların tadilatlarıyla kalmayıp mezarlık alanının genişletilmesi noktasında da çalışmaların yapılacağını ifade ederek, mezarlıklarda kirliliği önleme adına ise mezarlıkların yakında bulunan logar kanallarının üzerlerinin kapatılacağını bundan sonra ilçe halkının mezarları sıkıntısız bir şekilde ziyaret edebileceklerini ve ilçeye ait diğer mezarlıklarda da hem yol, hem parke, gibi gerekli düzenlemelerin yapılacağını söyledi. 
 
“İLÇE HALKININ SAĞLIĞI ÖNEM ARZ EDİYOR”
 
Yine Alacakaya Belediyesi’nin çalışmaları çerçevesinde ilçe temizliğine verilen öneme binaen eski çöp toplama alanının üstü kapatılarak yerinin değiştirilip yeni bir alan yapımı çalışmalarına başlanıldı. 
İlçenin dışına yapılan yeni çöp toplama alanının sağlık ve hijyen açısından ilçe halkı için büyük önem arz ettiğini vurgulayan Başkan Başaran Yaşlı, her gün düzenli olarak ilçeden çöplerin toplanarak buraya getirildiğini, amaçlarının ise görüntü kirliğini engelleyip, ilçe halkının sağlığını korumak olduğunu vurguladı. 
  
  Ekleme Tarihi:13.08.2015   ||    2710 Kez Okundu.  
  Geri Dön